wtorek, 31 maja 2022

Przełożony zgromadzenia misjonarzy: Kościół uczestniczy w realizacji agendy Światowego Forum Ekonomicznego

 

Przełożony zgromadzenia misjonarzy: Kościół uczestniczy w realizacji agendy Światowego Forum Ekonomicznego

(O. Leonir Chiarello / Fot. Flickr / unaoc)

Przełożony zgromadzenia Misjonarzy Świętego Karola Boromeusza zrelacjonował w rozmowie z serwisem Vatican News swój udział w tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym. Zakonnik wymienił szereg płaszczyzn – jak agenda sanitarna czy „inkluzywny kapitalizm” – na których współczesne struktury Kościoła spotykają się we wspólnym zaangażowaniu z globalistami z Davos.

„Kościół katolicki jest już zaangażowany w różne kwestie omawiane na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, zarówno globalnie, jak i lokalnie” – czytamy w papieskim serwisie, który rozmawiał z o. Leonirem Chiarello na temat jego wizyty w Davos.

Przełożony zgromadzenia skalabrynian podzielił się swoją opinią na temat współpracy struktur kościelnych z inicjatywą Klausa Schwaba, a także „historiami sukcesu” jego współbraci, prowadzących działalność na rzecz migrantów i uchodźców. Tu opowiedział historię pewnej kolumbijskiej emigrantki, która z ich pomocą założyła małą fabrykę zabawek, gdzie zatrudniła inne migrantki.

Różne podmioty kościelne biorą aktywny udział w realizowaniu agendy Światowego Forum Ekonomicznego – przekonywał duchowny. – Tylko kilka przykładów: perspektywa zaproponowana przez papieża Franciszka dotycząca troski o przyrodę i promowania bardziej inkluzywnej gospodarki w Laudato si’ i Fratelli tutti… Różne programy tworzenia miejsc pracy, rozwoju, edukacji i opieki zdrowotnej, wśród innych programów promowanych przez organizacje katolickie i zgromadzenia zakonne na poziomie globalnym i lokalnym – wymieniał.

O. Chiarello wskazał zbiorczo na różne pola, na których spotykają się starania obecnego Watykanu i globalistów z Davos. Zakonnik wspomniał sektor zdrowotny z agendą sanitarną i odpowiedzią na epidemię COVID-19 oraz przyszłe tego typu projekty, kwestie klimatyczne, zagadnienia „sprawiedliwej ekonomii”, „inkluzywnego kapitalizmu”, technologii i innowacji, globalnej współpracy i równości.

Przełożony Misjonarzy Świętego Karola Boromeusza zasugerował, że powinny powstawać takie mechanizmy współpracy międzynarodowej, które pomogą jak najwydajniej wdrażać agendę Światowego Forum Ekonomicznego. – Jednym słowem, rezultaty. Spodziewamy się rezultatów Forum – podkreślił.

Źródło: vaticannews.va

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Matka Boża Fatimska (17.06.2023) do ks. Oliviera z Brazylii

  Matka Boża Fatimska (17.06.2023) do ks. Oliviera z Brazylii W ciągu kilku tygodni ojciec Oliveira odczuwał towarzystwo Najświętszej Mary...