środa, 30 sierpnia 2023

Kard. Raymond Burke przestrzega: Za hasłem synodalności kryje się Rewolucja; to radykalna zmiana nauki Kościoła

 

Kard. Raymond Burke przestrzega: Za hasłem synodalności kryje się Rewolucja; to radykalna zmiana nauki Kościoła

Za sloganem „synodalności” kryje się rewolucja, która dąży do radykalnej zmiany samorozumienia Kościoła. Kryterium zmian ma być współczesna ideologia, pod wieloma względami sprzeczna z nauką katolicką, ocenia kard. Raymond Leo Burke. Amerykański purpurat wzywa do modlitwy oraz ufnego powierzania się Matce Bożej, w nadziei, że Bóg nie dopuści do krzywdy Kościoła.

Kard. Raymond Leo Burke przestrzegł przed manowcami synodalności we wstępie do książki poświęconej analizie procesu synodalnego autorstwa dwóch brazylijskich działaczy katolickich, José Antonio Urety i Julia Loredo de Izcue.

„Mówi się nam, że Kościół, który – jak wyznajemy w jedności z naszymi przodkami we wierze od czasów Apostołów – jest jeden, święty, katolicki i apostolski, ma być teraz definiowany przez synodalność. To termin, którego nie ma żadnej historii w doktrynie Kościoła, a w związku z tym nie ma jego racjonalnej definicji. Synodalność i ukuty od niej przymiotnik, synodalny, stały się sloganami, za którymi kryje się praca rewolucji na rzecz radykalnej zmiany samorozumienia Kościoła, w zgodzie ze współczesną ideologią, która odrzuca wiele z tego, czego Kościół zawsze nauczał i co praktykował” – napisał purpurat.


Jak dodał kardynał, nie jest to tylko teoria, bo taka ideologia już od szeregu lat jest realizowana w Kościele katolickim w Niemczech, co rodzi wiele chaosu i podziałów, a nawet schizmę. „Można się słusznie obawiać, że wraz z nadchodzącym Synodem o Synodalności ten sam chaos, błąd i podział zostanie przeniesiony na cały Kościół powszechny. W istocie to już zaczęło się dziać wraz z przygotowaniami do Synodu na szczeblu lokalnym” – wskazał hierarcha.

Następnie kardynał zwrócił uwagę na niezmienność doktryny i dyscypliny Kościoła oraz na konieczność ujawniania ideologii, która stoi za procesem synodalnym. Wezwał wreszcie do ufnego oddawania się Matce Bożej.

„Za wstawiennictwem i pod opieką Najświętszej Panienki, Matki naszego Pana, którą dał nam jako naszą Matkę w Kościele (por. J 19, 26-27), niech odwrócona zostanie wielka krzywda, która grozi teraz Kościołowi, tak, aby w wierności naszemu Panu, poza którym nie ma zbawienia, Kościół mógł kontynuować swoją misję w świecie” – wezwał purpurat.

Źródło: tfp.org

Pach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz