Św.Michał Archanioł -Pogromca szatana i jego legionów
_________________________________________________________________________________ Przypatrzmy się jaka walka toczy się nadal o nasze dusze !!!.
grzesznika. Drogi bracie i siostro !!! Jeżeli jesteś zniewolony przez diabła nałogami, czy też przez inne sprawy – wzywaj na pomoc Św. Michała Archanioła a On – Wódz Niebieskich Zastępów na rozkaz Boga Najwyższego pomoże ci wyjść z tej niewoli złego ducha ( oczywiście wg. Twojej wiary, trzeba całkowicie zaufać Bogu i odwrócić się od nieprawości). |
„Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.
papież Leon XIII(Za każdorazowe odmówienie powyzszej modlitwy dostępujemy odpustu cząstkowego, a za codzienneodmawianie jej przez cały miesiąc dostępujemy odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami).Więc módlmy sięczęsto tą modlitwą (szczególnie tam gdzie widzimy zło), a odpusty ofiarujmy zadusze w Czyśćcu cierpiące, dzięki temu wiele dusz wybawimy z Czyśćca a one na pewno się namodwdzięczą i staną jako barykady przed naporem złych duchów.Jak wyglądają ataki na Kościół Św. pokazuje wizja Św.Jana Bosko :
Kilka lat przed wstąpieniem Papieża Leona XIII na Stolicę Apostolską żyła w San Colombo na terenie Hiszpanii klaryska, siostra Filomena.Ta zakonnica, która potem zmarła w opinii świętości (1868 r.), w gorących modlitwach zapytywała Boga, co należy czynić, aby zapewnić Tryumf Kościoła. Objawił się jej wtedy Św. MichałArchanioł i rzekł trzy razy: „Rozgłaszaj moją wielkość.” Świątobliwa Filomena uświadomiła sobie wtedy niezmierną potęgę i władzę tego Archanioła.Zrozumiała,że spośród duchów niebieskich jest najdoskonalszym i w miłości najwięcej podobnym do samego Pana; że swoich czcicieli szczególnąotacza opieką w życiu, przy śmierci i po zgonie; że dla wsparcia Kościoła i naszej wiary należy wzywać przede wszystkim Jego pomocy. Zaczęły się bowiem czasy ostateczne. I dlatego Papież Leon XIII, natchniony przez Ducha Świętego, rozbudził nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, aby ludzie zwrócili swe myśli i serca ku temu Wodzowi Wojsk Niebieskich, aby pokonać moce piekła w ostatecznym boju.Odtąd siostra Filomena z polecenia spowiednika nie tylko sama stała się czcicielką, Św. Michała Archanioła, ale także zachęcała karmelitanki i inne zakony do ustawicznego wzywania Jego pomocy.Wkrótce potem miała drugie widzenie, które sama tak opisała:„Ujrzałam Najświętsze Serce Pana Jezusa, napełnione miłością do ludzi, idące przez drogi świata. Utrudzone słaniało się na prawo i lewo, doznając ran z powodu przydrożnych cierni. Z poranionego Serca spływała Krew, użyźniając ziemię. Kiedy to Serce przeszyte na wylot wydało z siebie łaskę i miłość, zbliżyły się do Niego dwie gwiazdy, aby Je podtrzymać. Zrozumiałam, że przecudna gwiazda od prawej strony, czyli od strony boleści, była to Matka Najświętsza Niepokalana. Drugągwiazdą, równie wspaniałą i jasną od strony miłości, był Św. MichałArchanioł. Najświętsze Serce zmieniło się także w gwiazdę, a jej promienie w języki. Chrystus Pan mówił do Matki: „Fiat, fiat”, „niechaj się stanie to, o co prosisz”. Maryja mówiła do Anioła: „Va, va,”, „leć,leć, roznoś to, co Syn mi daje”, Św.Michał odpowiadał: „Któż jak Bóg”.W trójkącie gwiazd widziałam obraz Opatrzności, w troistości Osób jednolitość woli. Bo zarówno Maryja chciała wyprosić, jak Chrystus udzielić, a Św. Michał rozdać. Te trzy wole były ze sobązjednoczone, ta sama miłość łączyła je. Zrozumiałam, że wszystkie łaski dla uratowania Kościoła wyjedna Niepokalana, której stopa zetrze głowę węża, ale że te wszystkie łaski rozniesie jeden tylko Św. Michał ! Więc wzywajcie, wzywajcie tego niezwykle potężnego Hetmana, bo za częły się ostateczne czasy!”Wszyscy szukają szczęścia, a przecież niewielu je osiąga, gdyż idąprzez życie sami, bez doświadczonych przewodników, zadufani we własne siły i w swój rozum. Dlatego często stają się łupem złych duchów.
Św. Michał Archanioł objawiając się świątobliwej siostrze Filomenie, klarysce, powiedział:„Szczęśliwy naród, szczęśliwe miasto, szczęśliwa rodzina, szczęśliwy człowiek, który mnie się poświęca – ci bowiem nie zginą”.[z zapisków bł. Bronisława Markiewicza ,który miał szczególne nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Anioła Stróża Polski. Beatyfikacja tego sługi Bożego nastąpiła 19.06.2005r.w Warszawie ].*PS. W 1987 r. papież Jan Paweł II przybył do sławnego sanktuarium Św. Michała Archanioła na Górę Gargano w Italii, aby prosić go o pomoc i opiekę dla Kościoła Św. Oto niektóre fragmenty z przemówienia:„Przybyłem uczcić Świętego Michała Archanioła i prosić teraz, kiedy jest tak trudno dawać autentyczne świadectwo chrześcijańskie bez kompromisów i bez ustępstw. Liczni święci przybywali tutaj, aby zaczerpnąć siły i pokrzepienia… Jest prawdą, «bramy piekielne go nie przemogą» (chodzi tutaj o Kościół Św. – przyp. red.), według zapewnienia Pana (Mat.16,18), ale to nie znaczy, że jesteśmy wolni od prób i od walki przeciw zasadzkom złego. W tej walce Archanioł Michał stoi u boku Kościoła, aby go bronić przed wszystkimi podłościami świata, aby pomóc wierzącym odeprzeć demona, który «jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć». (1 P 5,8). Ta walka z demonem, który jest przeciwieństwem postaci Św. Michała Archanioła, jest aktualna równieżdzisiaj, ponieważ demon wciąż jest żywy i działa w świecie. Istotne zło, które jest w nim, nieład, który się spotyka w społeczności, niespoistość człowieka, rozłam wewnętrzny, którego staje się ofiarą,jest nie tylko konsekwencją grzechu pierworodnego, ale również skutkiem natrętnego i ukrytego działania szatana.
On (2 Kor. 4, 4] o ile się objawia jako sprytny uwodziciel, który umie wcisnąć się do naszego działania, aby wprowadzićodchylenia na tyle szkodliwe, na ile pozornie zgodne z pragnieniami i naszego instynktu… Do tej walki wzywa nas postać Świętego Michała Archanioła, któremu Kościół tak na Wschodzie, jak i na Zachodzie nigdy nie przestał składać specjalnej czci…Wszyscy pamiętamy modlitwę, którą przed laty recytowało się na końcu Mszy Św.: «Św. Michale Archaniele wspomagaj nas w walce…» Za chwilę powtórzę ją w imieniu całego Kościoła”.
Święty Michał na Monte Gargano w 492 r.
Objawienie to pokazało wszystkim, że wsparcie Św. Michała dla Kościoła nigdy nie ustanie. Kościół szczególnie potrzebowałwsparcia w owym czasie, kiedy to barbarzyńcy napadali na kraj papiestwa. Po to, żeby utrzymać Italię . Św. Michał ukazał się na górze, na wybrzeżach Adriatyku, zwrócony twarzą na Wschód, który byłpotem świadkiem narodzin różnych herezji i gdzie Kościół miał odczuwaćprzez długi czas zagrożenie ze strony barbarzyńców.
Było to w roku 492. Trzoda bogacza z Siponto pasła się na stokach Góry Gargano. Pewnego dnia zauważył on, że jeden z jego wołów zniknął. Wraz ze swoimi sługami udał się na poszukiwania i znalazł go na wierzchołku góry przy wejściu do groty, której nikt nigdy przedtem nie odwiedzał i napinając łuk wystrzelił strzałę w jego stronę. Lecz zamiast osiągnąć swój cel, strzała odwróciła się i pomknęła w kierunku bogacza, raniąc go. Wieść o tym cudzie szybko rozniosła się po miasteczku. Skonsultowano się z miejscowym biskupem, ludzie zaczęli się modlić, a po trzech dniach postu Anioł ukazał siębiskupowi: „Jestem Michałem Archaniołem”, powiedział. „Wybrałem to miejsce, żeby było czczone. Będę na zawsze jego obrońcą i opiekunem.” Kilka dni później przybyły w pobliże wrogie oddziały i zagroziły Siponto. Ludzie zaczęli się modlić do Św. Michała. I kiedy nadszedł czas bitwy rozległ się nagle huk pioruna. Góra zatrzęsła się od drgań, jej szczyt pokrył się czarnymi chmurami, a płomienie ognia pozabijały wrogów. Mieszkańcy Siponto natychmiast podziękowali swojemu niebiańskiemu obrońcy.
Gdy niektórzy zastanawiali się, czy święte miejsce w grocie powinno być konsekrowane Anioł ukazał się biskupowi powtórnie:
„Ten, kto zbudował sanktuarium poświęcił je Osobiście”, powiedział.
Ludzie zgromadzili się w grocie i znaleźli tam ołtarz pokryty czerwonym woalem i ludzkie ślady na marmurowej posadzce.
Egzorcyzm
Wyjątki z orędzi : Mówi Św. Michał Archanioł: (…) ” Przybyłem dziś na polecenie Ojca Przedwiecznego by wam powiedzieć słowa o Egzorcyźmie, o mojej osobie i mojej pomocy dla świata. Proszę was, wzywajcie mnie codziennie i proście o pomoc. Jestem gotów wam pomóc przed złymi duchami i ich napaściami – z zasadzki… Jedną z wielu pomocy jest Egzorcyzm, który powinniście odmawiać codziennie, o ile to możliwe rano i wieczorem… Kiedy odmawiacie Egzorcyzm, to wypowiadacie słowa odnoszące się do tajemnicy Krzyża. Ta modlitwa zawiera wszystkie Tajemnice wiary chrześcijańskiej. To jest potęga. Ta modlitwa jest bardzo ważna zwłaszcza teraz kiedy na ziemi trwa ciężka walka i praktycznie całe piekło jest na ziemi. Szatan walczy zawzięcie o każdą duszę… Róbcie użytek z wody święconej. Jest to jeden z największych Sakramentaliów przed którym złe duchy uciekają…Dlaczego przestaliście kropić wodą święconą przy każdej Mszy św.? Dlaczego zabraniacie odmawiać Egzorcyzm? W ten sposób dajecie wolnądrogę złym duchom. Zwracam się do was jako Obrońca Kościoła, jako ten, który ma stoczyć wielkie walki – z tym powtarzającym się upomnieniem: Kropcie wodą święconą i odmawiajcie Egzorcyzm. To jest broń. To jest moc Prawdy i Miłości Bożej… Nadchodzi decydująca bitwa. Zwycięzcami będą tylko ci, którzy nadal kroczą drogą Prawdy i Miłości, którzy pod Płaszczem Maryi szukają schronienia i którzy z Różańcem w ręku, przez modlitwę zdobywają sobie ochronę ze strony Nieba „.
Zanim Go Bóg wywyższył do tej godności przeszedł on w Niebie próbę posłuszeństwa wraz ze wszystkimi Aniołami.*(więcej o tym mówi orędzie z książki Mistyczne Miasto Boże którego fragment przytaczamy niżej)Próba polegała na tym że kiedy Najwyższy objawił wszystkim Aniołom plan zbawienia który miał być przeprowadzony przez Niewiastę – Najświętszą Maryję Pannę , i że w Jej Najświętszym Łonie Bóg narodzi sie i przyjmie naturę ludzką . I że Bogu – Człowiekowi Jezusowi Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce służyć mieli wszyscy Aniołowie , wtedy Anioł o imieniu Lucyfer (niosący światło) sprzeciwił się temu że on Anioł jako wyższa istota ( za taką się uważał ) miał służyć Bogu – Człowiekowi i Jego Matce Maryi, która swoją świętością z woli Najwyższego Boga przewyższała wszystkich Aniołów. Zbuntował on przeciw Bogu część Aniołów którzy również nie chcieli służyć.Wtedy w Niebie powstał Anioł Michał i zgromadził on Aniołów posłusznych Bogu i przyjmujących plan zbawienia który oparty był na Najświętszej Maryi Pannie – przyjęli swoją Królową którą w przyszłości miała zostać Maryja. Wywiązała się walka w Niebie między Aniołami posłusznymi Panu Bogu a zbuntowanymi. Na czele tej bitwy stanął Św.Michał Archanioł i wraz ze swoim Anielskim wojskiem strącił Lucyfera wraz z innymi zbuntowanymi Aniołami do piekła które Najwyższy Bóg stworzył jako więzienie dla tych upadłych Aniołów. I tak Lucyfer – niosący światło stał się Lucyperem – niosącym ciemność. W nagrodę za posłuszeństwo i wypełnienie Woli Bożej Bóg odznaczył Św. Michała godnością Wodza Zastępów Niebieskich (Dowodzi on Aniołami Bożymi i Zastępami Świętych Pańskich). Pan Bóg dał mu władzę nad złymi mocami i wraz z posłusznymi Bogu Aniołami ma ochraniać na ziemi nas ludzi przed złowrogim wpływem złych duchów. Żeby się to stało my ludzie musimy wzywać opieki Św. Michała Archanioła i Wszystkich Bożych Chórów Anielskich oraz Wszystkich Świętych szczególnie teraz gdy szatani – zbuntowani Aniołowie w wielkiej ilości wyszli z piekła aby nas kusić.
Lucyfer tak jak w Niebie buntował Aniołów przeciwko Bogu, tak teraz na ziemi buntuje ludzi przeciwko Bogu i chce oszukać ludzkość żeby była potępiona w piekle.Warunkiem wyrwania się z sideł szatańskich jest podporządkowanie się podPrawo Boże.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz