środa, 18 marca 2020

Niezwykła procesja w Lublinie. Kapłan z relikwiami św. Antoniego modlił się o oddalenie zarazy Read more: http://www.pch24.pl/niezwykla-procesja-w-lublinie--kaplan-z-relikwiami-sw--antoniego-modlil-sie-o-oddalenie-zarazy

Proboszcz parafii przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie ks. Mirosław Matuszny wyszedł na ulice z relikwiami św. Antoniego. Kapłan zachęca do duchowego włączenia się w modlitwę o oddalenie zarazy. Wcześniej prosił mieszkańców centrum miasta, by wystawili w oknach obrazek lub figurkę św. Antoniego z Padwy - patrona Lublina a także krzyż.

W mediach są transmisje Mszy Świętych, ale chodzi o to, żeby ludzie, nie tylko wierni mojej parafii, poczuci prawdziwą wspólnotę modlitwy w tym trudnym czasie – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską ks. Mirosław Matuszny, proboszcz Parafii Nawrócenia św. Pawła z Lublina. Kapłan dodał, że swoje jednoosobowe procesje z relikwiami św. Antoniego będzie powtarzał tak długo, aż sytuacja wróci do normy.

Duchowny zachęca wiernych, aby stanęli w czasie procesji w oknach z zapalonymi świecami, krzyżami, obrazkami lub figurkami św. Antoniego z Padwy, który jest patronem Lublina.

Przed wyjściem z relikwiami św. Antoniego w kościele parafialnym przy ul. Bernardyńskej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji oddalenia zarazy, a także przeciw niebezpieczeństwu utraty wiary.



Źródło: „Dziennik Wschodni”, wp.pl
TK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz