Czym się różni fałszyzm od faszyzmu i nacjonalizmu ?
Samo słowo jest neologizmem stworzonym przez
Witkacego.
=================
Czytajmy
CZEKAMY NA NORYMBERGĘ II
===================
Kolejny tekst CzarnaLimuzyna sprzed ponad 10 lat, a aktualny jakby pisany wczoraj. Więcej www.ekspedyt.org
Fałszyzm jako zjawisko nie jest czymś nowym. Jest realny i szkodliwy i jako taki był rozpoznawalny i opisywany w systemach totalitarnych XX wieku.
Samo słowo jest neologizmem stworzonym przez Witkacego. Użyte w opisie oddaje w 100 % charakter gnębiącej nasze państwo patologii.
ODWRÓCONY PORZĄDEK RZECZY.
Jak już wspomniałem fałszyzm zmienia fundamentalną hierarchię na której opiera się cywilizacja łacińska:
Zamiast dotychczasowego porządku jakim jest:
etyka- moralność - prawo – polityka
fałszyści postulują nowy - stary totalitarny ład:
ideologia – polityka – prawo- moralność.
======================
Przeczytaj również:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz