piątek, 5 września 2025

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA | Litania do Serca Jezusa i akt oddania

Św. Matka Teresa widziała Chrystusa jak św. Siostra ...


Papież przyjął prezydenta Karola Nawrockiego. Leon XIV otrzymał obraz Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej [GALERIA ZDJĘĆ]

 

Papież przyjął prezydenta Karola Nawrockiego. Leon XIV otrzymał obraz Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej [GALERIA ZDJĘĆ] 

 Prezydent spotkał się z papieżem. Zaprosił Leona XIV do Polski

(fot. EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.)

Wartości, na których opiera się społeczeństwo polskie oraz potrzeba budowania konsensusu w obliczu wyzwań, przed którymi stoi – to niektóre z tematów poruszonych podczas rozmów prezydenta Rzeczpospolitej z Ojcem Świętym Leonem XIV oraz sekretarzem stanu, kard. Pietro Parolinem – wynika z komunikatu opublikowanego po rozmowach.

Oto tekst watykańskiego komunikatu w języku polskim

Dziś rano Ojciec Święty Leon XIV przyjął na Audiencji, w Pałacu Apostolskim w Watykanie, Jego Ekscelencję Pana Karola Tadeusza Nawrockiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który następnie spotkał się z Jego Eminencją Kardynałem Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu Jego Świątobliwości, w towarzystwie Jego Ekscelencji Arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera, Sekretarza ds. Relacji z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi.


Podczas serdecznych rozmów w Sekretariacie Stanu omówiono sytuację społeczno-polityczną kraju, zwracając szczególną uwagę na wartości, na których opiera się społeczeństwo polskie, oraz na potrzebę budowania konsensusu w obliczu wyzwań, przed którymi stoi.

W dalszej części spotkania poruszono kwestie o charakterze międzynarodowym, ze szczególnym uwzględnieniem wojny na Ukrainie.

W trakcie spotkania polski prezydent wraz z małżonką przekazał papieżowi Leonowi XIV obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. 

KAI/oprac. FA

 źródło:Pch24

ZAWSZE BĘDZIEMY STAĆ WIERNIE U BOKU POLSKI. Historyczne spotkanie Nawrockiego z Trumpem...

Karol Nawrocki w Białym Domu. Został uhonorowany przelotem myśliwców

 

Karol Nawrocki w Białym Domu. Został uhonorowany przelotem myśliwców

(fot. youtube)

Prezydent Karol Nawrocki przyleciał do Waszyngtonu. Został szczególnie uhonorowany: nad Waszyngtonem przeleciały myśliwce. To gest hołdu wobec pilota Macieja Krakowiana, który zginął niedawno pilotując F-16.

Przelot myśliwców nad białym Domem zorganizowano też w 2019 roku, kiedy do Waszyngtonu przyleciał prezydent Andrzej Duda.

Rozmowy rozpoczęły się około godziny 17:25. Głównym tematem ma być bezpieczeństwo Europy i obecność wojskowa USA w naszym regionie w kontekście wojny na Ukrainie.

Źródło: rmf24.pl

Pach

Grzegorz Braun ostrzega przed powtórką scenariusza wojennego

 

Grzegorz Braun ostrzega przed powtórką scenariusza wojennego

Prezes Konfederacji Korony Polskiej Grzegorz Braun zaapelował do wyciągnięcia lekcji z katastrofy 1 września 1939 roku. Nagrał na ten temat film, który zamieścił w social mediach.

Grzegorz Braun stwierdził, że w przeszłości 1 września bywał datą „najmocniejszą” w kalendarzu pamięci historycznej, a to ze względu na przełomowość tego dnia. Według Brauna, ostatnie wydarzenia wskazują, że możliwa jest „powtórka z historii” i życzył, by tak się nie wydarzyło.

Jak stwierdził, do tego potrzebna jest głębsza refleksja nad 1 września i wyciągnięcie odpowiedniej nauki. Pierwszym punktem byłaby pamiętać o tym, że polityka nie służy do wprowadzania kraju w „jednokierunkową” ulicę, by później tłumaczyć, że inaczej się nie dało.


Polityka jest od tego, żeby mnożyć rozwiązania i tworzyć opcje alternatywne – oznajmił. Mówił następnie o wrogach zewnętrznych i „pracowicie hodowanych wrogach wewnętrznych”.

Jak stwierdził, 1 września 1939 roku funkcjonowały różne bojówki i jaczejki, które wypowiedziały natychmiast lojalność państwu polskiemu, takich jak ukraińscy banderowcy, komunistyczne bandy działające w Rzeczpospolitej czy wreszcie, jak twierdził, Żydzi. 

Według Brauna podobna sytuacj jest dzisiaj, gdy odbywają się takie wydarzenia, jak „jakieś kampusy, już nie lojalnych Polaków, ale eurokołchoźników”.

Skrytykował też władze sanacyjne, wskazując, że w swojej narracji zawłaszczały zwycięstwo 1920 roku, odmawiając sprawstwa Panu Bogu; toteż w roku 1939 Pan Bóg zostawił władze sanacyjne „na swoim”. – Uważajmy na przyjaciół, na sojuszników […], uważajmy na V kolumnę, która butnie i bezczelnie… która deklaruje rozbrat z takimi kategoriami jak suwerenność, niepodległość, narodowość, polski patriotyzm – stwierdził.

Na koniec wezwał widzów do Gierzwałdu, wskazując na nadchodzącą rocznicę objawień.

Źródło: youtube

Pach

Prezydent Karol Nawrocki na Westerplatte: musimy załatwić kwestię reparacji od państwa niemieckiego

 Westerplatte | Obchody 86. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Prezydent Karol Nawrocki na Westerplatte: musimy załatwić kwestię reparacji od państwa niemieckiego

(Fot. PAP/Adam Warżawa)

Aby móc budować oparte o fundamenty prawdy i dobrych relacji partnerstwo musimy załatwić kwestię reparacji od państwa niemieckiego, których jako prezydent Polski domagam się jednoznacznie – mówił w poniedziałek na Westerplatte prezydent Karol Nawrocki.

W obliczu odradzającego się neoimperializmu, postsowieckiej Federacji Rosyjskiej stają przed nami zadania budowania Unii Europejskiej, Sojuszu Północnoatlantyckiego. Te zadania realizujemy razem z naszym partnerem handlowym i z naszym sąsiadem – z Niemcami, ze sprawcami II wojny światowej, którzy ręka w rękę z Sowietami, ze Stalinem doprowadzili do wybuchu tej wojny i którzy zaatakowali Westerplatte – powiedział prezydent.

Jego zdaniem budowa dobrych relacji z Niemcami jest uzależniona dziś od kwestii uzyskania przez Polskę reparacji wojennych. – Aby móc budować oparte o fundamenty prawdy i dobrych relacji partnerstwo z naszym zachodnim sąsiadem, musimy w końcu załatwić kwestię reparacji od państwa niemieckiego, których jako prezydent Polski dla dobra wspólnego się jednoznacznie domagam, dla naszej przyszłości – mówił Nawrocki. – Reparacje nie będą alternatywą dla historycznej amnezji, ale Polska jako państwo przyfrontowe, Polska jako najważniejsze państwo wschodniej flanki NATO, potrzebuje i sprawiedliwości, i prawdy – stwierdził.


Zaapelował też o wsparcie rządu w domaganiu się od Niemiec reparacji. – Wierzę, że pan premier i rząd Polski wzmocni głos prezydent na arenie międzynarodowej i zbudujemy naszą prawdziwą bezpieczną przyszłość razem z naszymi zachodnimi sąsiadami – powiedział prezydent.

Obrońcy Westerplatte

Nawrocki zaznaczył, że ponad 200 polskich żołnierzy, którzy bronili Westerplatte w obliczu 4 tys. żołnierzy niemieckich, którzy szli z lądu, pancernika Schleswig-Holstein oraz nurkujących bombowców trwali, walczyli i wykuwali archetyp polskich postaw w czasie II wojny światowej.

Podkreślił, że 15 Polaków zginęło w tym ataku. Zaznaczył, że Adolf Petzelt i Zygmunt Ziemba oraz siedmiu innych polskich żołnierzy z Westerplatte zostało odnalezionych przez archeologów dopiero po 80 latach od wybuchu II wojny światowej. Nawrocki ocenił, że to przywróciło godność polskiego żołnierza z Westerplatte.

Przywracaliśmy ją drodzy państwo, gdy śmiano się z nas, że szukamy łusek na Westerplatte i nikogo już nie znajdziemy – mówił. Tymczasem – podkreślił – „powaga polskiego państwa wymagała tego, by tych żołnierzy odnaleźć i by zawsze wracać po polskiego żołnierza”.

Wyraził nadzieję, że z polskim rządem będzie prowadził Polskę do czasu bez wojny. – Natomiast musimy mieć świadomość, że Polska bez wojny wymaga inwestycji w polskie siły zbrojne i polskiego żołnierza – podkreślił.

Polski żołnierz musi też wiedzieć dzisiaj, że gdy bóg zdecyduje inaczej i przyjdzie za Rzeczpospolitą umierać, to prezydent Polski i zwierzchnik sił zbrojnych i państwo polskie zawsze po niego wróci i wróci nie po 80. latach, tylko wróci szybko, żeby mógł być pochowany tak jak nasi żołnierz z Westerplatte na wojskowym cmentarzu i byśmy mogli oddawać mu hołd. Tego wymaga powaga państwa polskiego – powiedział prezydent.

Źródło PAP pap logo

MA

Czy Pan Bóg rzeczywiście wywyższy Polskę w potędze i świętości?

 

Czy Pan Bóg rzeczywiście wywyższy Polskę w potędze i świętości?

(Fot: PCh24.pl)

Niedziela, to „dzień Pański”, dzień Boży, a nie dzień nasz, w którym by nam wolno było robić, co chcemy i spędzić go wedle swego upodobania – powiedział prymas Polski Stefan kard. Wyszyński. Zatem jak najwięcej naszych działań – nie tylko uczestnictwo we Mszy Świętej powinno być skupionych na Bogu. Jednym z nich może być lektura duchowa, która wzniesie nas ku Bogu, taka jak książka Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski wydana przez nasze Stowarzyszenie.

Książka autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika przypomina w przystępny sposób proroctwa, które na przestrzeni wieków odnosiły się i wciąż odnoszą do naszej Ojczyzny. Na 128 stronach możemy zapoznać się z całym spektrum tych przepowiedni: od najstarszego spisanego, a pochodzącego z 1449 roku proroctwa o. Eustachiusza, przeora klasztoru benedyktynów spod Warszawy, po wizje o. Czesława Klimuszki, franciszkanina z Elbląga.

 


Kliknij w ten link, aby otrzymać książkę

„Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski”

 

W książce opisano też objawienia, które na temat Polski otrzymali słynny kaznodzieja i patron naszego Stowarzyszenia – Sługa Boży ks. Piotr Skarga oraz patron Polski i męczennik – św. Andrzej Bobola.

Ponieważ jedną z misji Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi jest propagowanie treści Objawienia Fatimskiego, autorzy książki Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski poświęcili sporo miejsca słowom Matki Bożej, które padły w 1917 roku na ziemi portugalskiej. Już przecież niecałe trzy lata później to Maryja ocaliła Polskę i Europę przed nawałą bolszewicką, której ekspansję za pomocą wojen i prześladowań Kościoła Świętego przewidywała w Fatimie. Sama zaś siostra Łucja na podstawie otrzymanych objawień twierdziła, że Polska zostanie oszczędzona podczas – przepowiadanej – III wojny światowej i będzie źródłem odrodzenia dla całego świata.

Paweł Kot i Adam Kowalik przypominają też oczywiście objawienia Matki Bożej, które miały miejsce na terenie Polski. W połowie XIX w. w Licheniu Maryja zapowiedziała przecież, że „jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony, wywyższony, za przykład dawany innym narodom”, a Jej objawienie dwie dekady później w Gietrzwałdzie w sposób fundamentalny – jak piszą autorzy – „nie tylko silnie przyczyniło się do odrodzenia polskości, ale także zaowocowało ożywieniem życia religijnego i odnowy moralnej katolików”.

Przytoczone fakty i przykłady wizjonerów to tylko drobny fragment tej niezwykle ciekawej książki, w której nie zabrakło też miejsca na dotyczące Polski wizje św. Stanisława Papczyńskiego, Wandy Malczewskiej, Rozalii Celakówny, s. Faustyny Kowalskiej i wielu, wielu innych…

 

Kliknij w ten link, aby otrzymać książkę

„Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski”

 

Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski to szalenie interesująca i wciągająca lektura, nadająca się idealnie na wypełnienie nią zwłaszcza dnia Pańskiego, choć oczywiście nie tylko.

Każdy zainteresowany lekturą otrzyma wraz z książką poświęcony przez kapłana różaniec w biało-czerwonych barwach oraz obrazek Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z modlitwą za Ojczyznę Sługi Bożego ks. Piotra Skargi!